כדי שהעסק שלך יצליח להעניק לך את הסיפוק המקצועי, הרווחה הכלכלית ועל מנת שיאפשר לך לשלב אותו בחיים האישיים שלך בלי לפגוע בחלקים אחרים שלהם, חשוב לתכנן היטב את החזון שלך ואת הדרך להגשמתו. אני כאן כדי לסייע לך לגבש אסטרטגיה ברורה שתקל עליך ביצירת התכנית העסקית ולהישאר בנתיב הנבחר להצלחה.


במסגרת שירותי הפיתוח העסקי שאני נותן, נכללים ייעוץ, הכוונה וטיפול בנושאים:

  • קביעת ואשרור חזון עסקי
  • אפיון דרך פעולה שתשרת את החזון
  • בחירת מוצרי ושירותי ליבה של העסק
  • למידת השוק – מתחרים וצרכנים
  • יצירת בידול עסקי

ישנם כמה תחומים שנכנסים תחת ההגדרה הכללית הזו:

מדוע חשוב להכין תכנית עסקית?

זה לא סוד שעסקים רבים הנפתחים נתקלים בקשיים רבים בתחילת הדרך ונסגרים עוד באותה השנה, לראיה כ-75% מהעסקים שנפתחו בשנת 2017 וכ-77% מהעסקים שנפתחו בשנת 2018 נסגרו באותה השנה.

(מקור: נתוני פתיחה וסגירה של עסקים לשנים 2017-2018 של הלשכה מרכזית לסטטיסטיקה)

עבור חלק לא קטן מהם, הבעיה נעוצה בחוסר תכנון מראש, קוצר רואי לגבי ההשלכות של פתיחת העסק, היעדר משאבים (זמן, כסף, אורך רוח) להתמודדות עם תקופת ההקמה, חוסר בהירות לגבי עקומת הצמיחה, הבנה לקויה של השוק והצרכנים, הצעת שירותים ומוצרים לא אטרקטיביים והפניית מאמצי השיווק למקומות לא אפקטיביים.

באמצעות פיתוח תכנית עסקית סדורה, אפשר לתכנן בצורה אופטימלית את השלבים שבדרך לעסק משגשג ולתחושת סיפוק והצלחה, תוך שמירה על העקרונות והצרכים החשובים לך בדרך.

מה כולל הפיתוח העסקי?

קביעת החזון העסקי – באיזה תחומים תהיה לך נגיעה, מה היקף התעסוקה המצופה, רמת הרווחיות המספקת, איזו אמירה מקצועית / חברתית / אחרת חשוב לך לקדם

תכנית פעולה לטווח הבינוני-ארוך – התכנית היא מפת דרכים שמאפשרת לך להגיע מהמקום הנוכחי למקום בו יש לך רצון להיות, כפי שמפורט בחזון העסקי

המוצרים והשירותים שלך – מה שהעסק שלך מציע לקהל הלקוחות הפוטנציאלי, כאמצעי להגשמת תכנית הפעולה והחזון

הכרת קהל היעד, ההזדמנויות והאתגרים שהוא מציב – לכל קהל יעד יש מאפיינים שונים שמגדירים את הדרכים היעילות ביותר לגשת אליו ומחסומים שצריך להתגבר עליהם.

הכרת המתחרים בשוק – עד כמה התחום שבו בחרת תחרותי, מה הם המאפיינים המשותפים למרבית המתחרים שלך, כיצד הם נבדלים זה מזה

הכרת המקום שלך בשוק – במה העסק שלך נבדל מהמתחרים, איזה ערכים ייחודיים יש ביכולתך לספק

רוצה לקבל מענה לשאלות בנוגע לפיתוח העסק שלך?